Hastalık Rehberi > Beyin Cerrahisi

Baş Ağrıları

BAŞ AĞRILARI Baş ağrısı, sağlıkta en sık karşılaşılan şikayetlerin başında gelir. Erkeklerin %93’ü, kadınların ise %99’u hayatları boyunca en az bir kez baş ağrısından şikayetçi olurlar. Baş ağrısı çoğu zaman hiçbir özel hastalığın göstergesi olmamakla birlikte, nadiren başka hastalıkların seyrinde ortaya çıkar; seyrek olarak da hayatı tehdit edici bir durumun ilk belirtisidir.


Bel Fıtığı Nedir

BEL FITIĞI  Belimizde 5 adet omur adı verilen kemik vardır. Bu kemikler arasında da disk denilen kıkırdaklar bulunur. Diskler, özel bir bağ dokusu organı ve omurganın dayanıklılığına, hareketliliğine ve zorlamalara karşı dirençli olmasına, omurgaya uygulanan darbelerin emilmesine sebep olur  ve kuvvetin çevre dokulara dengeli bir şekilde dağılmasını sağlar.


Beyin anevrizmaları

Beyin Anevrizmaları Beyin anevrizması; beyin damarlarının duvarındaki kas tabakasının zayıflığından dolayı damarlarda oluşan balonlaşmaya verilen addır. Bu balonlaşma damar duvarında zayıflama ve incelmeye neden olur. Bu damarın zayıfladığı yerden yırtılması ile beyin kanaması oluşur.


Beyin Tümörleri

KANSER NEDİR? Kanser;  yüzlerce çeşidi olan bir hastalık grubudur. Kanseri doğru anlamak için normal hücrelerin nasıl kanserli hücrelere dönüştüğünü anlamak gerekir. Sağlıklı hücreler, vücut büyümesi,bölünme ve yenilenme işlemlerini gerçekleştirir.


Boyun Fıtığı Nedir Boyun ağrıları için Öneriler

Boyun Fıtığı Nedir? Boyun ağrıları için Öneriler     Herkes yaşamının bir döneminde mutlaka boyun ağrısından yakınır. Boyun ağrıları, boyun omurgasını oluşturan kemiklerin, eklemlerin, omurların arasında yer alan disklerin ve omurga etrafındaki kas ve bağların bozukluğu sonucu oluşur. Boyun ağrısına yol açan hastalıklarda ağrı bazı hastalıklar da sadece ensededir.


123

 

Hastalık Rehberi

error code: 522