Hastalık Rehberi > Üroloji

Böbrek Enfeksiyonu (Pyelonefrit)

Böbrek enfeksiyonu (pyelonefrit) nedir? İdrar yolunuzda bakteri olduğu zaman bu enfeksiyonun yayılması ile böbrek enfeksiyonu başlar. Bakteri bir ya da iki böbreğe bulaşıp yayılabilir. Doktorlar buna böbrek enfeksiyonu pyelonefrit diye adlandırır.


Böbrek Taşları ve Tedavisi

BÖBREK ve İDRAR YOLLARI TAŞLARI Böbrek taşları en sık görülen ve ağrıya neden olan böbrek rahatsızlıklarından biridir. Erkeklerin 10%’unda ve bayanların 3%’ünde hayatlarının bir döneminde böbrek taşı oluşur. Ve bunların çoğunda , başka taş gelişimi ihtimali yüksek olduğu için , hastalık kronik bir hal alır.


Bel Soğukluğu (Gonore) Nedir

Gonore (Bel soğukluğu) Gonore, kişiden kişiye cinsel ilişki sırasında geçen bir enfeksiyondur. Ciddi sağlık sorunlarına yol açabilir, fakat tedavisi kolaydır. ‘Güvenli cinsel ilişki’ pratiği, bu enfeksiyonun kapmaktan sizi koruyacaktır.


Ereksiyon Problemleri

Ereksiyon Problemleri Ereksiyon olma probleminiz varsa yalnız değilsiniz. İngiltere’de ereksiyon problemi olan 2 milyondan fazla erkek var. Doktorlar bütün gün bu dertten muzdarip erkekleri muayene ediyor.


Erkekte Kısırlık

Erkekte KısırlıkNedir ? Bu terim kadını hamile bırakmakta problem yaşayan erkekler için kullanılır. Kadının hamile kalması için erkeğin yeterli sayıda sağlıklı sperme ihtiyacı vardır. Doktorlar buna “normal sperm sayısı “ derler.


1234

 

Hastalık Rehberi

error code: 522