Hastalık Rehberi > Ortopedi Ve Travmatoloji

Ankilozan Spondilit

Ankilozan Spondilit Nedir? Omurga Omurga, 24 omur ve bunlar arasindaki 110 eklemden olusur. Omurgada 3 bölüm vardir : 7 boyun omuru, 12 sirt omuru ve 5 bel omuru. Boyun bölgesi çok hareketlidir.


Artrit ve Artrit Egzersizleri

ARTRİT VE EGZERSİZ ARTRİTLİ HASTALAR EGZERSİZ YAPMALI MI? - Evet. Artritli kişiler mutlaka egzersiz yapmalıdır. Uzun dönemde düzenli egzersiz yapanlar başlangıçta ağrı duysalar bile olsa belli bir süre sonra ağrıları azaltacaktır.


Ayak Bileği Ekleminde Burkulma ve Bağ Yaralanmaları

AYAK BİLEĞİ EKLEMİNDE BURKULMA VE BAĞ YARALANMALARI Ayak bileği eklemi üstte, içte tibia ve dışta fibula adındaki kemiklerin oluşturduğu yuva içinde yer alan talus kemiği ile bunları bir arada tutan eklem kapsülü ve bağlardan oluşur.Günde ortalama  10000 kişiden biri bu tip yaralanma ile karşılaşmaktadır.


Ayak Bileğinde ve Ayaklarda Şişme Sebepleri Nelerdir

Ayak Bileğinde ve Ayaklarda Şişme Sebepleri Nelerdir? Ayak bileklerinde şişme ve şişmiş ayaklar herkes de çok yaygındır ancak fazla bir endişeye sebep olmaz. Özellikle ayakta durmak veya yürüyüş bu şişliklere sebep olabilir. Ancak ayak ve ayak bileklerinin şiş kalması veya eşlik eden ciddi bir sağlık sorununun habercisi olabilir.


Çıkıklar

Çıkık nedir? Eklem yüzeyinin kalıcı olarak ayrılmasıdır.  Ortopedi uzmanlarınca değerlendirilmeden tedavi edilmemelidir. Çıkık belirtileri nelerdir? 1.


 

Hastalık Rehberi

error code: 522